Keresés ebben a blogban

13.1.12

Székely János püspök a hazánkat érő támadások okairól .

                    Nagyon  érdekes  cikk  a  segédpüspök  cikke ' Azt  lehet  érteni,hogy  Székely  János  dicséri  a  kormány  politikáját ?Ez  egy  hűségnyilatkozat ?Csak  egy  magán  vélemény ?Miért  írta  ezt  a  cikket  Székely  János ? Olvassa  el  a  teljes  cikket '
Krisztus mondta: ha gyűlöl majd benneteket a világ, gondoljatok arra, hogy engem előbb gyűlölt nálatok (Jn 15,18). Különleges aktualitást kapnak ezek a szavak ma, amikor sokan szerte a világban össztűz alá vették hazánkat – fogalmaz írásában Székely János esztergom–budapesti segédpüspök.
Mi ennek a gyűlöletnek az oka? A valódi ok az, hogy hazánk olyan alapvető emberi értékek mellé állt oda, melyeket ma sokan lerombolni szeretnének. A magyar parlament olyan alkotmányt adott az országnak, amely Isten nevével kezdődik (Preambulum), amely azt állítja, hogy a magzat életét védelem illeti meg a fogantatástól kezdve (Szabadság és felelősség II), hogy Magyarország védi a házasság intézményét mint férfi és nő között létrejött életszövetséget (Alapvetés L). Az alkotmány azt is kijelenti, hogy a család a nemzet fennmaradásának alapja, és hogy az adó mértékét a gyermeknevelés kiadásainak figyelembevételével kell megállapítani (Szabadság és felelősség XXX). Nyilván sokan vannak a világon, akiknek nem tetszik ezeknek az emberi alapértékeknek ez a határozott megfogalmazása.
Mi több, a magyar kormány átmeneti külön adót vetett ki a bankokra. Ez pedig természetesen aggodalommal tölti el a pénzvilág urait, nehogy a példa ragadós legyen.
A hazánkat érő támadások oka alapvetően ez. Természetesen ezeket az okokat nem nevezik néven, helyette más, kisebb jelentőségű vádpontokat említenek. Az egyik ilyen vádpont az egyházakról szóló törvény. Ennek a törvénynek az a célja, hogy az úgynevezett business egyházaktól megvonja az egyházi státuszt. Magyarországon ugyanis, szemben nagyon sok európai állammal, az egyházi oktatási, egészségügyi és szociális intézmények azonos állami finanszírozásban részesülnek, mint a hasonló állami intézmények, hiszen ugyanolyan adófizető polgárok számára nyújtják a nevelés, vagy a gyógyítás szolgálatát. Hazánkban ezért számos olyan ál-egyház jött létre, amelyeknek a legfőbb célja az állami támogatás megszerzése volt. Az új egyházi törvény ezen a helyzeten változtat. Pontosabban körülírja a feltételeket, amelyek alapján egy közösség elnyerheti az egyházi státuszt (legalább ezer tag; legalább 20 éves jelenlét az országban stb.). Azok a közösségek, amelyek nem kapják meg az egyházi státuszt, nyugodtan folytathatják a működésüket, csak az intézményeik állami finanszírozását nem fogják megkapni.
Természetesen a magyar parlament és a kormány követett el hibákat is a munkája során. Ilyenek voltak a médiatörvény egyes – később meg is változtatott – pontjai, vagy a jegybanktörvény esetében néhány, talán szükségtelen módosítás, amely támadásokra adott alkalmat. Ugyanígy helyesebb lett volna a bankokkal való megállapodást a végtörlesztés rendelkezéseinek kibocsátása előtt megkötni.
A hazánkat érő támadás oka azonban nem ez, hanem azok az alapértékek, amelyeket Magyarország jelenleg képvisel. A jelen parlamentnek felelősen élnie kellett azzal a kétharmados többséggel, amellyel a választók a cselekvésre felhatalmazták. Ezt a nagy felelősséget és lehetőséget alázattal, körültekintéssel kell hordoznia, tettekre váltania. A külső támadásokat pedig higgadtan, adott esetben kellő ügyességgel kell megpróbálnia kivédeni. Hazánk jegybankjának valuta tartaléka a jelen államadósságunk csaknem felét teszi ki, amelyet szükség esetén a jegybank fel is fog használni az adósságszolgálat finanszírozására. Ez azt is jelenti, hogy az ország valamennyi ideig ki tud tartani ebben az erős ellenszélben is.
Gyakran megtörténik a történelemben, hogy ha feltűnik a világosság, akkor megjelenik vele szemben a sötétség hatalma is. Kívánom mindannyiunknak, hogy legyünk a Világosság fiai, egy igazabb, emberibb világ építői.
Székely János esztergom–budapesti segédpüspök
Magyar Kurír
             Vajon  Székely  János  véleménye  egyezik  a  katolikus  egyház  véleményével ? A  kormányt  többször  is  kritizálta  az  egyház.Nagyon  érdekes  a  püspök  véleménye,mert  dicséri  a  kormány  politikáját.Lehet,hogy  még  nem  tudta  a  Lagarde-Fellegi  találkozó  eredményét.Pontosabban  eredménytelenségét.A  kormánynak  változtatni  kell  a  politikáján 'Ha  nem,akkor  nincs  pénz.Meddig  bírhatja  az  ország ?Nem  sokáig ' Mert  sajnos  Magyarország  nem  egy  gazdag  ország.Mit  javasol  a  püspök ?
 Hazánk jegybankjának valuta tartaléka a jelen államadósságunk csaknem felét teszi ki, amelyet szükség esetén a jegybank fel is fog használni az adósságszolgálat finanszírozására. Ez azt is jelenti, hogy az ország valamennyi ideig ki tud tartani ebben az erős ellenszélben is.
             A  püspök  szavai  világosak.Fel  kell  használni  a  valutatartalékot.Mi  lesz  azután?Mindenkinek  mindenét  beszedi  a  kormány?Vagy  önként  adja  az  államnak? Mi  lesz  azután ? Ez  egy  nehéz  kérdés,mert  még  nem  kaptunk  választ.Vagy  azt  teszi  a  kormány  amit  mondanak  neki  vagy  nem.A  katolikus  egyház  is  oda  adja  a vagyonát?
             A  felháborító ,hogy  mit  ír  az  el  nem  fogadott  egyházakról.Ők  business  egyházak  vagy  áll-egyházak ? Csak  14  egyház  nem ? A  katolikus  egyház  nem ? Minden  időben  kiszolgálta  a  hatalmat.Még  a  kádári  rendszerben  is' 2012-től  sok  pénzt  kap  a  katolikus  egyház.Felháborító  a  szavai,de  el  kell  fogadni  a  véleményét. A  kormány  iránti  hűségről  kell  majd  nyilatkozni ? És  ha  valakinek  nem   ez  a  véleménye,akkor  az  ellenség  lesz?Kik  alkotják  a  sötétség  hatalmát? Akik  nem  értenek  együtt  a  kormánnyal ?A  katolikus  egyház  a  legnagyobb  egyház  a  világon.Hatalmas  befolyása  volt  és  van  a  világra.Hatalmas  vagyona  van.Miért  nem  tudott  egy  igazabb  világot  felépíteni? Reménykedni  azt  lehet.A  püspök  leírta  a  véleményét,mert  szabad  országban  élünk.Lehet,hogy  a  véleményemmel  egyedül  maradok .Lehet,hogy  közel  van  a  megoldás.Lehet,hogy  a  kormánynak  lesz  igaza.Jó  lenne  ha  tévednék.

Nincsenek megjegyzések: